Kocioł SLIMET o mocy 15 kW PELLET - 5 Klasa i EcoDesign

 

PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE

 

Wielkość powierzchni do ogrzania: 120 - 200 m2

Pojemność zbiornika opału: 174 kg

Pojemność wodna kotła: 35,5 l

Maksymalna temperatura wody: 90 OC

Maksymalne ciśnienie robocze: 0,15 mbar

 

Pozostałe parametry kotła znajdują się
w sekcji danych technicznych poniżej

 

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: SLIMET-15-KW
  • Producent: KOTŁO-POL
  • Waga: 230 kg
  • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY

Kocioł typu SLIMET  jest nowoczesnym kotłem przystosowanym do spalania biopaliw stałych w postaci pelletu,  spełnia wymagania energetyczno-emisyjne klasy 5 według normy CSN - EN 303-5+A1:2023 i ecodesign. Kocioł ma budowę modułową – składa się z wymiennika rurowego oraz zasobnika. Dzięki tej metodzie kocioł jest dostępny w dwóch wariantach: z osobnym zasobnikiem lub z zasobnikiem umieszczonym bezpośrednio nad wymiennikiem, co minimalizuje jego gabaryty a tym samym otwiera możliwość montażu w małych kotłowniach. Dzięki nowoczesnej technologii urządzenie zapewnia wysoki komfort użytkowania. Kocioł ten cechuje wysoka efektywność cieplna i niska emisja substancji szkodliwych do atmosfery co czyni go przyjaznym źródłem ciepła dla środowiska Kocioł wyposażony jest w wysokiej jakości palnik KIPI posiadający automatyczną zapalarkę, rotacyjne oczyszczanie komory i wbudowaną dmuchawę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sterownika, który kontroluje proces spalania poprzez regulację pracy palnika i pomp CO i CWU eksploatacja kotła jest w pełni bezobsługowa. Kotły dostępne są o mocach 10 kW, 15 kW, 20 kW, 25 kW, 28 kW.

 

Rysunek wymiarowy kotła SLIMET

 

 

Tabela wymiarów kotła SLIMET

 

 

Parametry techniczne kotłów typu SLIMET

 

Recykling / utylizacja kotła

Likwidacja kotła po zużyciu. Kocioł po wyeksploatowaniu i zużyciu należy złomować.

Przed złomowaniem kotła należy zdemontować wszystkie części połączone śrubami, oraz sterownik i motoreduktor wraz z przewodami, które podlegają selektywnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w celu utylizacji. Części te należy odprowadzić do wyznaczonych lokalnie miejsc zbiórki. Pozostałe części podlegają zbiórce jako złom stalowy.

Uwaga: Należy zachować środki ostrożności i bezpieczeństwa podczas demontażu stosując odpowiednie narzędzia mechaniczne oraz środki ochrony osobistej (rękawice, okulary,odzież,itp.)

* Podane wymiary mogą się nieznacznie różnić od rzeczywistych.
** Rysunek jest poglądowy i nie odzwierciedla rzeczywistych wielkości i wyglądu.