Kocioł z podajnikiem BIOVERT o mocy 21 kW - 5 Klasa

PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE

 

Wielkość powierzchni do ogrzania: 175 - 300 m2

Pojemność zbiornika opału: według ustaleń

Moc nominalna: 21 kW

Maksymalna temperatura wody: 95 OC

Maksymalne ciśnienie robocze: 1,0 bar

Wymagana wysokość komina: 6 m

 

Pozostałe parametry kotła znajdują się
w tabeli porównawczej poniżej

 

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: BIOVERT-21
  • Producent: KOTŁO-POL
  • Waga: 190 kg
  • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY

Kocioł typu BIOVERT jest kotłem przystosowanym do spalania biopaliw stałych, którymi są pellety o średnicy 6 lub 8 mm. Kocioł zasilany jest automatycznym palnikiem samoczyszczącym z podajnikiem spiralnym, który sterowany jest zintegrowanym z nim regulatorem mikroprocesorowym. Urządzenie to cechuje wysoka efektywność cieplna do 94% i niska emisja substancji szkodliwych do atmosfery. Spełnia kryteria według normy PN - EN 303-5:2021-09. W palniku kotła spala się tylko taka ilość paliwa, jaka jest konieczna do zrównoważenia aktualnego zapotrzebowania na ciepło ogrzewanego obiektu. Stałe produkty spalania, czyli popiół, na bieżąco są usuwane do popielnika podczas podawania kolejnych porcji paliwa. Regulator czuwa nad prawidłowym przebiegiem procesu spalania tak, aby utrzymywana była zadana temperatura.

 

Rysunek wymiarowy kotła BIOVERT

 

 

Tabela wymiarów kotła BIOVERT

 

 

Parametry techniczne kotłów typu BIOVERT

 

Wersje wykonania kotłów BIOVERT

 

Recykling / utylizacja kotła

Likwidacja kotła po zużyciu. Kocioł po wyeksploatowaniu i zużyciu należy złomować.

Przed złomowaniem kotła należy zdemontować wszystkie części połączone śrubami, oraz sterownik i motoreduktor wraz z przewodami, które podlegają selektywnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w celu utylizacji. Części te należy odprowadzić do wyznaczonych lokalnie miejsc zbiórki. Pozostałe części podlegają zbiórce jako złom stalowy.

Uwaga: Należy zachować środki ostrożności i bezpieczeństwa podczas demontażu stosując odpowiednie narzędzia mechaniczne oraz środki ochrony osobistej (rękawice, okulary,odzież,itp.)