Kocioł z podajnikiem KWM-SGR o mocy 15 kW

KOCIOŁ WYCOFANY
Z PRODUKCJI
OBECNIE DOSTĘPNE SĄ TYLKO
KOTŁY 5 KLASY I ECODESIGN

PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE

 

Powierzchnia grzewcza: 1,5 m2

Wielkość powierzchni do ogrzania: 100 m2

Zużycie paliwa: 2,7 kg/h

Pojemność zbiornika opału: 95 kg

Pojemność wodna kotła: 80 l

Maksymalna temperatura wody: 90 OC

Maksymalne ciśnienie robocze: 1,5 bar

Wymagana wysokość komina: 5 m

 

Pozostałe parametry kotła znajdują się
w tabeli porównawczej poniżej

 

Jest to nowoczesna wersja kotłów wodnych, stalowych, niskotemperaturowych z regulowanym elektronicznie procesem spalania. Kotły KWM-SGR z podajnikiem ślimakowym to kotły automatycznie opalane węglem. Sprawność kotłów waha się od 81% do 88%. W kotłach tych wykorzystane jest małe, bardzo sprawne palenisko bezrusztowe (retortowe). Podawanie paliwa oraz proces spalania jest automatycznie sterowany przez sterownik mikroprocesorowy. Spalana jest więc dokładnie taka porcja węgla, jaka jest niezbędna do uzyskania temperatury ustawionej przez użytkownika. Emisja spalin oraz emisja szkodliwych związków i pyłów jest znacznie niższa od dopuszczalnej normy, co pozwala zaliczyć te kotły do grupy wysoce ekologicznych. Minimalna emisja spalin potwierdzona jest „znakiem bezpieczeństwa ekologicznego" wydanym w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.
Piece te znajdują zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych i usługowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich itp. Kotły te w zależności od posiadanego typu palnika opalane są groszkiem, eko-groszkiem lub mieszanką 50 na 50% eko-groszku, groszku z miałem węgla kamiennego (węgiel kamienny asortyment groszek energetyczny typ 31 lub 31,1 o granulacji 5-25 mm, wilgotności do 15%, o wartości opałowej 26 MJ/kg).
Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sterownika "Menuet" który umożliwia obsługę pompy CWU, zaworu mieszającego, podłogówki, pogodówki, oraz sterownika pokojowego, obsługa tego typu kotłów jest bardzo prosta. Polega ona na rozpaleniu na początku sezony grzewczego, następnie uzupełnianiu paliwa w zasobniku co 2-4 dni oraz opróżnianiu szuflady z popiołu raz na kilka dni. W przypadku braku prądu lub awarii kocioł wyposażony jest w dodatkowy ruszt do palenia tradycyjnego. Zaletą kotła jest to, że po rozpaleniu nie wymaga on stałej obsługi.
Kotły KWM-SGR posiada kanały spalinowe poziome nad paleniskiem. Wyczystki przy kotle znajdują się z przodu od strony drzwiczek.
Piece z podajnikami występują w wersji lewej i prawej, czyli z której strony znajduje się podajnik ze zbiornikiem patrząc od strony drzwiczek przy kotle w kierunku wyjścia do komina. Różnego rodzaju wersje kotła można zobaczyć na schemacie, który przedstawia uproszczony widok kotła z góry. Tego typu kotły produkujemy od 15 kW do 75 kW. Na wszystkie kotły z podajnikiem udzielamy 4 lata gwarancji.

 

Rysunek wymiarowy kotła KWM-SGR

 

 

Tabela wymiarów kotła KWM-SGR

 

 

Przekrój kotła KWM-SGR

 

 

Parametry techniczne kotłów typu KWM-SGR

 

Wersje wykonania kotłów KWM-SGR