Kocioł zasypowy uniwersalny UKS o mocy 50 kW

KOCIOŁ WYCOFANY
Z PRODUKCJI
OBECNIE DOSTĘPNE SĄ TYLKO
KOTŁY 5 KLASY I ECODESIGN

PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE

 

Powierzchnia grzewcza: 7 m2

Wielkość powierzchni do ogrzania: 360 m2

Zużycie paliwa przy mocy nominalnej: 10,3 kg/h

Pojemność wodna kotła: 438 l

Maksymalna temperatura wody: 90 OC

Maksymalne ciśnienie robocze: 1,5 bar

Wymagana wysokość komina: 8,5 m

 

Pozostałe parametry kotła znajdują się
w tabeli porównawczej poniżej

 

Kotły centralnego ogrzewania typu UKS są to kotły wodno-stalowe przystosowane do spalania gorszych gatunków węgla kamiennego, węgla brunatnego, torfu, drewna, miału, itp. Jako uniwersalne kotły „wszystkopalne” są alternatywą ekonomiczną dla kotłów gazowych, olejowych jak i kotłów węglowych starego typu.
Kotły te są przeznaczone do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 90 oC. Znajdują zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach, szkołach itp.
Przy współpracy z automatycznym zespołem typu AZSO-Hajnówka możliwe jest spalanie trocin i drobnych odpadów drewna. Istnieje możliwość wyposażenia w termostatyczne regulatory ciągu. Są to kotły łatwe i proste w obsłudze. Sprawność kotłów kształtuje się w przedziale od 72% do 78%. Kotły te mogą być produkowane jako dwudzielne i składane w kotłowni. Kotły UKS posiadają kanały spalinowe pionowe za paleniskiem. Wytwarzamy kotły od 8 kW do 560 kW. Na kotły udzielamy 3 lata gwarancji.

 

Rysunek wymiarowy kotła UKS

 

 

Tabela wymiarów kotła UKS

 

 

Przekrój kotła UKS

 

 

Parametry techniczne kotłów typu UKS