Sadzarka do ziemniaków

 

PODSTAWOWE INFORMACJE

 

- komponenty najwyższej jakości

- wieloletni sprawdzony producent

- produkt polski

 

Parametry techniczne znajdują się
w tabelach w poniższym opisie

 

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: SADZARKA-ZIEMNIAK
  • Producent: KOTŁO-POL
  • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY

Produkujemy sadzarki do ziemniaków w następujących wersjach:
- 2-rzędowa z płozami i radłami
- 2-rzędowa z płozami i talerzami
- 4-rzędowa z płozami i talerzami

Sadzarki do ziemniaków to maszyny półautomatyczne z regulacją głębokości sadzenia. Są przeznaczone do sadzenia wczesnych rodzajów ziemniaków podkiełkowanych, pobudzonych, uśpionych i nie sortowanych na glebach o wilgotności do 16 %.

Sadzarki wykonują 3 podstawowe funkcje, tj.
1. wyoranie bruzd,
2. półautomatyczne sadzenie ziemniaków,
3. przykrycie ziemniaków glebą, tworząc redliny.

Przy maszynach 2-rzędowych szerokość międzyrzędzi standardowo wynosi 67,5 cm, na zamówienie produkujemy maszyny o szerokości międzyrzędzi 70 cm. W skład zestawu wchodzą 2 komplety dozowników wysadzających – talerzy. Przy zamówieniu wybiera się jaką ilość klapek powinny mieć talerze. Odległość w rzędach w zależności od ilości klapek przedstawiona jest w poniższej tabelce.
Natomiast szerokość międzyrzędzi przy sadzarkach 4-rzędowych wynosi 67,5 lub 75 cm, na zamówienie – 70 cm. Odległość sadzeniaków w rzędach zależy od ilości zębów na kole napędzającym i mieści się w przedziale od 25 do 37,5 cm. Komplet kół zębatych wchodzi w skład maszyny. Sadzarka 4-rzędowa dodatkowo posiada półkę za ławkami, na której można składować puste skrzynki.

Zaletą sadzarek wyposażonych w talerze do formowania redlin jest obsypywanie sadzeniaka spulchnioną glebą, co wpływa na pozytywną wegetacje rośliny.