Wydrążarka do ogórków polnych

 

PODSTAWOWE INFORMACJE

 

- komponenty najwyższej jakości

- wieloletni sprawdzony producent

- produkt polski

 

Parametry techniczne znajdują się
w tabelach w poniższym opisie

 

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: WYDRAZARKA
  • Producent: KOTŁO-POL
  • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY

Wydrążarka jest urządzeniem przeznaczonym do wydrążania nasion ogórka polnego. Maszyna ta stosowana jest głównie w małych i średnich gospodarstwach rolnych specjalizujących się głównie w uprawie ogórków polnych.
Pracę wydrążarki można obejrzeć na poniższym filmiku. Jak można zauważyć zaletą maszyny jest to iż cała praca odbywa się na polu. Ogórki zostają zbierane i wrzucane do wsypu maszyny, a resztki zostają wyrzucane i pozostawiane za maszyną.
W procesie pozyskania nasion z ogórków można wyróżnić 3 fazy. Pierwszą fazą jest rozgniecenie ogórków, druga faza odpowiada za oddzielenie nasion od większych części ogórka, odbywa się to w bębnie wstępnego oczyszczania. Ostatnim etapem jest dokładne oczyszczenie nasion z pozostałości miąższu, faza ta następuje w bębnie dokładnego oczyszczania.
Innowacyjne rozwiązania przyczyniają się do wydajnego wydrążania nasion. Maszyna ta znalazła zastosowanie również w wydrążaniu nasion pomidorów, poprzez zastosowanie mniejszych oczek przy bębnie dokładnego wydrążania.