Sadzarka do miskanta energetycznego

 

PODSTAWOWE INFORMACJE

 

- komponenty najwyższej jakości

- wieloletni sprawdzony producent

- produkt polski

 

Parametry techniczne znajdują się
w tabelach w poniższym opisie

 

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: SADZARKA-MISKANT
  • Producent: KOTŁO-POL
  • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY

Sadzarki te przeznaczone są do wysadzania sadzonek MISKANTA ENERGETYCZNEGO (rośliny energetycznej).

W naszej ofercie można znaleźć dwa rodzaje sadzarek:
- z garczkami i półką na pojemniki z sadzonkami (SMG)
- z taśmami i zbiornikami na sadzonki (SMT)

Pierwsza jest to sadzarka półautomatyczna o symbolu SMG. Jest to maszyna 4-rzędowa wyposażona w obsypniki talerzowe. Odległość między rzędami wynosi 75 cm, natomiast odległość roślin w rzędach znajduje się w przedziale od 89,6 do 135 cm, w zależności od ilości zębów koła zębatego.
Jak można zauważyć na zaprezentowanym poniżej filmiku, który przedstawia pracę maszyny na polu, na przodzie maszyny umieszczona jest półka na skrzynki z sadzonkami miskanta. Na przodzie znajdują się również redlice odpowiedzialne za wyoranie bruzd. Głębokość bruzd jest regulowana słupkiem redlicy. Osoby obsługujące sadzarkę pobierają ze skrzynek sadzonki i umieszczają je w garczkach znajdujących się na tarczach. Garczki przesuwają się po tarczy i upuszczają sadzonki nad rynnami prowadzącymi do wyoranych bruzd. Następnie sadzonki są przysypywane ziemią przez obsypniki talerzowe.
Przy maszynie istnieje możliwość zamontowania za ławkami dodatkowej półki. Można na niej umieścić dodatkowe skrzynki z sadzonkami i/lub puste skrzynki. Zamiast przedniej półki można zamontować "wannę", do której wsypujemy sadzonki. Dodatkowe opcje są dostępne odpłatnie i należy o nich poinformować podczas składania zamówienia.


Druga sadzarka o symbolu SMT również jest maszyną półautomatyczną 4-rzędową. Odległość między rzędami wynosi 75 cm, natomiast odległość roślin w rzędach jest regulowana i wynosić może: 40, 60, 90, 110, 120 lub 130 cm. Odległości te zmienia się poprzez zmianę kół zębatych na przekładni łańcuchowej.
Na przodzie maszyny znajdują się regulowane redlice, które wyorują bruzdy. Na sadzarce zamontowane są dwa duże zbiorniki, w które wsypywane są sadzonki miskanta. Po bokach zbiorników wykonane są otwory, poprzez które osoby obsługujące sadzarkę pobierają sadzonki. Sadzonki umieszczane są w polach na taśmie ruchomej. Następnie sadzonki kierowane są do rur i spadają w wyorane bruzdy. Obsypniki talerzowe przysypują sadzonkę. Sadzarka wyposażona jest w zabezpieczenie sprężynowe, które chroni urządzenie przed uszkodzeniami od kamieni.