Kocioł z podajnikiem KWM-SP o mocy 900 kW

PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE

 

Powierzchnia grzewcza: 90 m2

Wielkość powierzchni do ogrzania: 9000 m2

Zużycie paliwa: 110 kg/h

Pojemność zbiornika opału: 1500 kg

Pojemność wodna kotła: 2780 l

Maksymalna temperatura wody: 90 OC

Maksymalne ciśnienie robocze: 2,5 bar

Wymagana wysokość komina: 12 m

 

Pozostałe parametry kotła znajdują się
w tabeli porównawczej poniżej

 

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: KWM-SP-900
  • Producent: KOTŁO-POL
  • Waga: 9500 kg
  • Dostępność: PRODUKT DOSTĘPNY

Kotły centralnego ogrzewania typu KWM-SP tworzą nową generację kotłów opalanych paliwem stałym. Sprawność energetyczna kotła kształtuje się w granicach 92 %. Są to kotły niskotemperaturowe, wodne, stalowe, przystosowane do spalania Eko-groszku II granulacji do 25 mm. Przy tego typu kotłów wskazane jest stosowanie paliwa suchego. Zalecamy węgiel o niskim pęcznieniu, małej spiekalności i wysokiej temperaturze topnienia popiołu.
Piece te przeznaczone są do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nieprzekraczającej 90oC. Kotły szufladowe, kotły tłokowe znajdują zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania w różnego rodzaju budynkach jak i pomieszczeniach, m.in. w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych i usługowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach, szkołach itp. Cechą charakterystyczną tych kotłów jest automatyczny podajnik paliwa z zasobnikiem. Podajnik szufladkowy podaje paliwo do kotła. Sam podajnik, proces palenia i utrzymywania żądanej temperatury wody sterowany jest mikroprocesorowym regulatorem.
Automatyczny sposób podawania paliwa bezpośrednio do paleniska, sprawia, że kocioł odznacza się wysoką efektywnością cieplną i niezwykle niską emisją substancji szkodliwych, co potwierdza atest ekologiczny Na ruszcie paleniska spalana jest odpowiednia ilość paliwa, która konieczna jest dla zrównoważenia aktualnego poboru ciepła. Stałe produkty spalania, czyli popiół i szlaka, spychane są do komory popielnikowej automatycznie, w trakcie podawania kolejnych porcji opału. Taki proces spalania jest racjonalny i ekonomiczny. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sterownika który umożliwia obsługę pompy CWU, zaworu mieszającego, podłogówki, pogodówki, oraz sterownika pokojowego oraz WiFi obsługa kotła jest bardzo łatwa. Polega ona na rozpaleniu na początku sezony grzewczego, a także co 1-3 dni uzupełnianiu paliwa w zasobniku oraz opróżnianiu szuflady z popiołu. Kotły z podajnikami występują w wersji lewej i prawej.
Kocioł KWM-SP posiada kanały spalinowe poziome nad paleniskiem oraz pionowe za paleniskiem. Wyczystki przy kotle znajdują się od strony drzwiczek, a także przy podajniku.
Piece z podajnikami występują w wersji lewej i prawej, Różnego rodzaju wersje kotła można zobaczyć na schemacie, który przedstawia uproszczony widok kotła z góry. Dzięki użytkowaniu kotła zgodnie z instrukcją obsługi będzie on służył przez wiele lat. Oferujemy kotły od 100 kW do 900 kW.

 

Rysunek wymiarowy kotła KWM-SP

 

 

Tabela wymiarów kotła KWM-SP

 

 

Parametry techniczne kotłów typu KWM-SP

 

 

Przekrój kotła KWM-SP

 

 

Wersje wykonania kotłówKWM-SP

 

Recykling / utylizacja kotła

Likwidacja kotła po zużyciu. Kocioł po wyeksploatowaniu i zużyciu należy złomować.

Przed złomowaniem kotła należy zdemontować wszystkie części połączone śrubami, oraz sterownik i motoreduktor wraz z przewodami, które podlegają selektywnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w celu utylizacji. Części te należy odprowadzić do wyznaczonych lokalnie miejsc zbiórki. Pozostałe części podlegają zbiórce jako złom stalowy.

Uwaga: Należy zachować środki ostrożności i bezpieczeństwa podczas demontażu stosując odpowiednie narzędzia mechaniczne oraz środki ochrony osobistej (rękawice, okulary,odzież,itp.)