Kocioł zasypowy uniwersalny UKS-G o mocy 130 kW

Dodaj recenzję:
  • UKS-G-130
  • Producent: KOTŁO-POL
  • Waga: 1402 kg

 

PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE

 

Powierzchnia grzewcza: 16 m2

Wielkość powierzchni do ogrzania: 930 m2

Zużycie paliwa przy mocy nominalnej: 23 kg/h

Pojemność wodna kotła: 875 l

Maksymalna temperatura wody: 90 OC

Maksymalne ciśnienie robocze: 1,5 bar

Wymagana wysokość komina: 10,5 m

 

Pozostałe parametry kotła znajdują się
w tabeli porównawczej poniżej

 

Kotły centralnego ogrzewania typu UKS są to kotły wodno-stalowe przystosowane do spalania gorszych gatunków węgla kamiennego, węgla brunatnego, torfu, drewna, miału, itp. Jako uniwersalne kotły „wszystkopalne” są alternatywą ekonomiczną dla kotłów gazowych, olejowych jak i kotłów węglowych starego typu.
Kotły te są przeznaczone do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 90 oC. Znajdują zastosowanie głównie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach, szkołach itp.
Przy współpracy z automatycznym zespołem typu AZSO-Hajnówka możliwe jest spalanie trocin i drobnych odpadów drewna. Istnieje możliwość wyposażenia w termostatyczne regulatory ciągu. Są to kotły łatwe i proste w obsłudze. Sprawność kotłów kształtuje się w przedziale od 72% do 78%. Kotły te mogą być produkowane jako dwudzielne i składane w kotłowni. Kotły UKS-G posiadają kanały spalinowe poziome nad paleniskiem. Wytwarzamy kotły od 8 kW do 560 kW. Na kotły udzielamy 3 lata gwarancji.

 

Rysunek wymiarowy kotła UKS-G

 

 

Tabela wymiarów kotła UKS-G

 

 

Przekrój kotła UKS-G

 

 

Parametry techniczne kotłów typu UKS-G